قوانین سایت

قوانین و شرایط (آخرین به روزرسانی: 09/03/1395)

با استفاده شما از امکانات وبسایت، ما این چنین استنباط خواهیم کرد که شما قوانین پرشین فریلنسر را بدون قید و شرط پذیرفته اید و آنها را رعایت می کنید. این قوانین و شرایط از شنبه 27 مهرماه 1392 نافذ می باشد.

در صورتی که با این قوانین یا قسمتهایی از آن مخالف هستید، نباید از این سایت استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است تمام یا بخشی از حساب کاربری شما مسدود شود.

اصلاح قوانین

پرشین فریلنسر ممکن است در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند.

 واجدین شرایط

 

تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات پرشین فریلنسر استفاده کنند به استثنای اشخاصی که سن آنها کمتر از 18 سال تمام می باشد.

راهنمایی سریع کاربران

·         خدمات ارائه شده در پرشین فریلنسر با قیمت های ثابت، یا با توافق میان کارفرما و پیمانکار یا به صورت ساعتی ارائه می شود. تمامی این خدمات در این قوانین و شرایط تحت عنوان "پروژه" نامیده می شود.

·         با آغاز یک پروژه، کارفرما (برون سپار) مبلغی را به عنوان بیعانه نزد پرشین فریلنسر پرداخت می کند و کارفرما باید تمامی شرایط و موارد الزامی مربوط به پروژه را پیش از آغاز پروژه اعلام نماید.

·         پیمانکار موظف است در بازه های زمانی منظم میزان پیشرفت پروژه را به کارفرما اطلاع دهد و تمامی پیامهای کارفرما را ظرف یک (1) روز کاری پاسخ دهد.

·         پیمانکار موظف است پروژه را مطابق با زمان بندی توافق شده با کارفرما تحویل دهد. در صورت تاخیر در تحویل پروژه رتبه پیمانکار کاهش خواهد یافت و تکرار در تاخیر موجب جریمه شدن پیمانکار می گردد.

·         پیمانکاران موظفند که پروژ ه ها را به صورت کامل انجام دهند و کارفرمایان باید هزینه مربوط به پروژه خود را که توسط پیمانکار انجام می شود، پرداخت نمایند. کاربرانی که موجب لغو یا بازپس گیری پول شوند، بدون دلیل جریمه خواهند شد. در صورتی که کارفرما از نتیجه نهایی کار توسط یپمانکار راضی نباشد، باید فرصتی دوباره به پیمانکار دهد تا کار خود را اصلاح نماید و نواقص موجود را برطرف نماید.

·         بلافاصله پس از تکمیل پروژه، پیمانکار درخواستی را مبنی بر دریافت هزینه ثبت خواهد کرد که طی آن مبلغ بیعانه به حساب او باید انتقال یابد. پیمانکاران نباید پیش از تکمیل پروژه درخواست هزینه کنند. کارفرمایان باید در طول مدت 7 روز هزینه کامل را پرداخت نمایند.

·         تمامی هزینه های مربوط به پروژه های انجام شده، باید از طریق پرشین فریلنسر پرداخت شود مگر در شرایطی که با مدیریت پرشین فریلنسر هماهنگ شود؛ هرگونه تلاش برای پرداخت این هزینه ها در خارج از پرشین فریلنسر منجر به دست کم تعلیق حساب کاربری می شود. کاربران باید در صورت اطلاع از هرگونه تلاش برای پرداخت در خارج از پرشین فریلنسر توسط کارفرما یا پیمانکار، این موضوع را به پرشین فریلنسر گزارش دهند.

·         وقتی که پرداخت به طور کامل انجام شود، کارفرمایان مالک تمامی حقوق مربوط به پروژه انجام شده هستند.

کاربران وب سایت 

کارفرما

شخص یا سازمانی که پروژه ای در پرشین فریلنسر ثبت می کند، کارفرما یا برون سپار نامیده می شود.

پیمانکار (فریلنسر)

شخصی که پیشنهادهای خود را برای انجام پروژه ارسال می کند یا پروژه ای را می پذیرد و انجام می دهد فریلنسر یا پیمانکار نامیده می شود.

 

حساب های کاربری

 

·         برای استفاده از پرشین فریلنسر، هر کاربر باید یک حساب کاربری در سایت ثبت نماید، اطلاعات کامل و دقیقی را ارائه کند و به طور پیوسته حساب کاربری خود را روزآمد نماید. روند ثبت نام برای کارفرما و پیمانکار مشابه است.

·         حساب های کاربری باید به صورت شخصی باشد، اما کاربران می توانند تحت عنوان یک شخص، شرکت یا دیگر نهاد حقوقی (ثبت شده یا ثبت نشده) در وبسایت فعالیت نمایند.

·         کاربران نمی توانند بیش از یک حساب کاربری داشته باشند. اما یک پیمانکار می تواند یک حساب کاربری ویژه کارفرمایی داشته باشد. و یک کارفرما نیز می تواند یک حساب کاربری ویژه پیمانکاری داشته باشد.     

·          اطلاعاتی که کاربران در پروفایل عمومی خود ارائه می کنند باید مطابق با خط مشی های ثبت پروفایل در پرشین فریلنسر باشد.

·         پرشین فریلنسر این حق را برای خود قائل است که دسترسی شما به حساب کاربری تان را به صورت موقت یا به مدتی نامعلوم مسدود و یا قطع نماید، به دیگر کاربران در مورد اقدامات شما اخطار دهد یا یک اخطاریه صادر کند، اگر:

الف) این قوانین و شرایط و خط مشی های مربوطه را نقض کنید؛

ب) ما قادر نباشیم صحت اطلاعات ارائه شده توسط شما را احراز نماییم یا تایید نماییم؛

ج) ما به این نتیجه برسیم که اقدامات شما ممکن است باعث خسارت یا دین حقوقی برای کاربران یا ما می شود.

·         کاربران شخصا مسئول هرگونه فعالیتی هستند که تحت حساب کاربری آنها انجام می شود، مگر در صورتی که نتیجه شرایطی باشد که از کنترل آنها خارج است (همچون هک شدن یا در شرایطی که شخص دیگر رمز عبور آنها را دزدیده باشد). کاربران نمی توانند حساب کاربری یا سایر اطلاعات ثبتی شخص دیگری را در سایت استفاده نمایند.

 

ارسال و دریافت پیام

·         سیستم ارسال و دریافت پیام در پرشین فریلنسر به منظور مذاکره در مورد پروژه ها و یا ارسال فایل های مربوط به پروژه ها می باشد.

·         هیچ کاربری نباید از طریق این سیستم اطلاعات تماس خود را اعم از ایمیل، شماره تلفن و یا آدرس وبسایتی را ارسال نماید.

·         در صورت مشاهده این تخلف، یک اخطار از سوی وبسایت دریافت خواهید نمود و در دفعات بعدی بدون اطلاع شما، ممکن است حساب کاربری شما مسدود شود.

 

پرداخت ها و امور مالی

·         در حال حاضر تمامی امور پولی و پرداخت ها در پرشین فریلنسر از طریق درگاه پرداخت اینترنتی شرکت "به پرداخت ملت" صورت می گیرد و این بخش تابع قوانین اعلام شده از سوی شاپرک و شرکت به پرداخت ملت می باشد.

·         به هنگام استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی پرشین فریلنسر به صفحه ای ارجاع داده می شوید که مربوط به بانک ملت است و در آن عنوان وبسایت ما "خدمات ترجمه پارس" ذکر شده است.

·         گاهی اوقات ممکن است به دلیل نقص در سیستم درگاه پرداخت اینترنتی، مبلغی از حساب شما کسر شود اما وب سایت نتواند تاییدیه پرداخت را نمایش دهد. در این موارد حتما تصویر صفحه اینترنتی و خطای مورد نظر را تهیه کنید و همراه با مستندات بانکی، به این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید و یا با بخش پشتیبانی وبسایت تماس حاصل نمایید.

·        زمانی که "درخواست برداشت وجه" می کنید، دست کم 30 روز به ما مهلت دهید تا مبلغ را به کارت یا حساب بانکی شما منتقل کنیم. 

·         در صورتی که امکان استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب (ویژه بانک های ایران) را ندارید، می توانید از طریق Paypal پرداخت های خود را انجام دهید.

·          مبنای تعرفه ها و قیمت در پرداخت های دلاری Paypal تبدیل تعرفه های ریالی به دلار روز می باشد.

·          کارمزد بانکی Paypal برعهده شما می باشد.

 

·         استفاده از درگاه پرداخت Paypal تنها به کاربران خارج از ایران توصیه می شود. 

 

 صلب مسئولیت

·         با توجه به اینکه تمامی فعالیت‌ها و پروزه‌های انجام شده در پرشین فریلنسر از طریق افراد فریلنسر و به صورت دورکاری انجام می‌شود، مدیریت و پرسنل پرشین فریلنسر هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال کیفیت، تاخیر پروژه‌ها و یا پرداختی‌ها ندارند.

·         در صورتی که از خدمات دریافت شده در وب‌سایت پرشین فریلنسر رضایت ندارید، می توانید حداکثر ظرف مدت 7 روز کاری مراتب نارضایتی خود را همراه با ذکر دلیل و یا مستندات مربوطه به مدیریت وب‌سایت اعلام نمایید.

·         ما تمام سعی خود را خواهیم نمود تا مشکلات و اختلافات به وجود آمده در نتیجه‌ی فعالیت شما در محیط وبسایت حل شود و با رضایت کامل از وبسایت پرشین فریلنسر استفاده نمایید. با این حال در مواردی که مشکلی فی ما بین یک کارفرما و یک فریلنسر به وجود آید و چنانچه حل مشکل از حیطه اختیار و قدرت ما خارج باشد، هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهیم داشت و عواقب هرگونه خسارت و زیان بر عهده‌ی کاربران می باشد.

 

پرینت ایمیل